Блог Влада: Об’єднатись не »проти», а »за»

vlad-(1)

…Іронія у тому, що кількість торгових центрів збільшується. Це – храми споживання. Фактично, це такі сакральні місця Мамона – бога «бабла». Я не проти, у жодному випадку. Справді, це – не «радянщина». Тим не менш, ти усвідомлюєш, що суспільству нав’язується культура споживання. Ось тобі храм – величезна амбіційна архітектура, чистота, вівтарі, в яких є свої жреці (тобто, продавці). Ти приходиш і виконуєш ритуали: йдеш у заклади харчування, дивишся кіно з попкорном, купуєш якийсь мотлох, який тобі не потрібен, чи потрібен. Але, швидше, не потрібен. Ти виконуєш певний «храмовий ритуал споживання». Чому, власне, людина йде туди? Вона почуває себе захищеною та неприниженою. Навіть якщо у тебе немає великих коштів, принаймні, ти – в теплі, чистоті. Можеш просто десь посидіти, нічого не купуючи, але вже якось «причетний» до тієї іншої цивілізації.

Аналогічна ситуація з образом «нової України». «Україна», «українець» – це ж не можуть бути порожні слова. Це повинно бути матеріалізовано у конкретних символах – будівлях і просторах, які ти асоціюєш та маркуєш як «Ось – майбутнє України. Ось, я це бачу – воно таке». Але цього немає.

Ми намагаємось це робити з ГогольФестом. Хоча б той короткий час, протягом якого проводиться фестиваль, ти думаєш: «Начебто, це має бути отак. Я бачу людей, близьких мені за духом. Вони сповнені енергією творення, вони довіряють одне одному». Довіра та творення – це ж дуже круто, так? Ми часто об’єднуємось «проти», але дуже важко об’єднатись «за». Ось ГогольФест – одна з небагатьох платформ, яка дає можливість об’єднатись «за». І це – одне з наших призначень…

Читайте блог повністю  Українська правда

unnamed-file-1-800x40052087630_1444790525657737_3110771424386613248_n