TRANZYT

Україна, Німеччина, Великобританія

Режисери — Катріна Шенк і Пітер Кант

Актори: Соня Баскакова, Ігор Димов, Олександра Індик, Семен Кислий, Володимир Руденко, Данило Шраменко.

Мови вистави: англійська

Режисери Катріна Шенк (Німеччина, 1986) і Пітер Кант (Великобританія, 1986) зустрілися під час резиденції European Theatre Convention в 2016 році на ГОГОЛЬFEST в Києві. На фестивалі вони вперше створили спільний продукт «The World Does Not End» з молодими українськими акторами.

Наступного року вони запросили акторів на літню резиденцію в замку Schloss Freudenberg (Вісбаден, Німеччина), створивши з ними постановку «If You Can not Find a Partner Use a Wooden Chair», прем’єрний показ якої відбувся під час 10-го ГОГОЛЬFEST. Після успіху своїх шоу в Києві, Шенк і Кант на запрошення ETC і Deutsches Theater (Берлін) випускають в грудні 2017 року виставу «I Tell You We Must Die», представлену як тривалий проект. Далі дует створює в Deutsches Theater оригінальну роботу спільно Junges DT’s Frühlingscamp, основою якої стає сценічне читання книги «Здорова і смачна їжа» Павла Арві.

Для Катаріни і Пітера кожна робота починається з простору, в якому народжується дія, персонаж, рух, текст і музика. Незважаючи на те, що фізичний простір залишається незмінним, а актори працюють тільки з найпростішими реквізитами, учасники з аудиторії живуть у своєрідній «архітектурі снів», будучи співавторами дії через свою увагу до образу, звуку і простору.

На початку третього року співпраці, Катаріна, Пітер і актори (які за цей час стали частиною нового покоління дахівців), об’єднуються і починають роботу над осінньою резиденцією. Протягом місяця команда живе в Schloss Freudenberg і досліджує поняття подорожей, будинки і транзиту. Завершенням роботи стає новий інтимна вистава «TRANZYT», прем’єра якої відбулася в Вісбадені в жовтні 2018-го.

У межах дослідницької частини команда зробила Schloss Freudenberg своїм тимчасовим будинком, щоб розширити свій міжкультурний діалог і включити відвідувачів і персонал замку, запропонувавши побутову модель сімейного життя як утопічну концепцію, виявлену в акті бути разом. Іншими словами, інтерпретувати будинок не як місце, а як сенс, безумовно не межами, а цінностями самовираження і обміну.

TRANZYT — це місце, де можна перетнути річку. Це слово в стані змін, коливання назад і вперед між його українським, англійським та німецьким еквівалентами. Незалежно від того, визнаємо ми це чи ні — ми всі назавжди в цьому стані. Коли ми проходимо через дверний проріз. Коли ми входимо в несподівану кімнату. Або коли крихітна планета проходить останній оберт навколо Сонця.

Квитки на concert.ua