NOVAOPERA

Влад Троїцький
Мар’яна Головко (сопрано)
Анна Марич (сопрано)
Олександра Мельє (мецо-сопрано)
Андрій Кошман (баритон)
Руслан Кірш (баритон)
Євген Рахманін (бас)
Тетяна Троїцька (голос)
Жанна Марчинська (віолончель)
Андрій Надольський (ударні)
Ілля Разумейко (рояль)
Роман Григорів (диригент)

NOVA OPERA — це формація молодих українських митців, мета якої — пошук нових шляхів розвитку музичного театру. Основною діяльністю колектива є створення нових синтетичних жанрів (опера-реквієм, опера-цирк, сонОпера, опера-балет) та експерименти з нетиповими музичними та сценічними рішеннями.

Музична мова вистав не має естетичних обмежень, вільно поєднуючи авангард та рок, григоріанський хорал та тріп-хоп, необарокко та фольклорні імпровізації. Вокально-інструментальний ансамбль Нової Опери досліджує можливості людського голосу (від класичного та джазового вокалу до хрипу, крику та шепоту) та приміняє неакадемічні засоби гри на музичних і немузичних існтрументах, як наприклад препарований рояль, розлаштовано фортепіано, біт-бокс, боді-перкусія та ін. Використання сучасних досягнень в області театрального мистецтва, статуарна драматургія, фізичний театр мікшуються із сучасними технологіями — віджеїнгом та live-електронікою.

В репертуарі колективу трилогія за біблійними текстами(режисер: Влад Троїцький, музика: Роман Григорів, Ілля Разумейко): опера-реквієм «IYOV» за книгою Йова, опера-цирк «BABYLON» за участі акторів цирку та лялькарів, опера-балет  «ARK», а також колабораційні проекти: сонОпера «непрОсті» за романом Тараса Прохаська, треп-опера «Wozzeck» за текстами Юрка Іздрика, жах-опера «Hamlet» (у перекладі Юрія Андруховича).

2018 року Nova Opera взяла участь у відкритті Французької весни спільно з Національним президентським оркестром, Dakh Daughters. Музику до шоу «AIR» написав французький композитор П’єр Тійуа.

Оперою «AEROPHONIA» колектив відкрив фестиваль Porto Franko 2018. Особливіcтю твору стало використання літака у якості музичного інструмента.

Упродовж останніх сезонів перформанси формації неодноразово побачили в Австрії, Данії, Польщі, Македонії, Нідерландах, США і не лише.

Першою виставою формації Nova Opera стала імпровізаційна опера «Коріолан» за Шекспіром, створена на фестивалі ГогольФест 2014 року.

Сайт: novaopera.com.ua

FB: fb.com/novaopera

Instagram: instagram.com/nova.opera

Відео:

ЙОВ опера-реквієм для препарованого роялю

ARK опера-балет

BABYLON опера-цирк

Ганнуся Евромайдан 2013 

Доля
IRYNA STETSENKO, Stefan STETSENKO, Anna Korzh, EuroMaidan 2014